olimpiady_specjalne_bialystok_2016_04W dniach 17-20 marca 2016 roku w Białymstoku odbyły się IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Była to druga część Igrzysk w Zakopanem, które były największym wydarzeniem w sportach zimowych dla polskich zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w 2016 roku dla blisko pół tysiąca sportowców z całego kraju. Zawodnicy rywalizowali o medale w takich dyscyplinach jak: łyżwiarstwo szybkie i hokej halowy.

Drużynę w hokeja halowego stanowili zawodnicy z Klubów Olimpiad Specjalnych „STRZAŁY” Jędrzejów
oraz „NIEKOPONANI” Sandomierz. Natomiast w łyżwiarstwie szybkim zawodnicy reprezentowali Kluby
Olimpiad Specjalnych „GROM” Busko-Zdrój, „STRZAŁA” Jędrzejów, „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski, „TORNADO” Skarżysko-Kamienna, „OLIMP” Skarżysko-Kamienna.

W zawodach w Białymstoku wzięło udział 220 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, z czego 21 to sportowcy reprezentujący Oddział
Regionalny Świętokrzyskie. Zawodnicy z Oddziału Świętokrzyskiego przywieźli z Igrzysk w Białymstoku 9 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe
medale w łyżwiarstwie szybkim oraz brązowy medal w hokeju halowym.

Według oficjalnych procedur Olimpiad Specjalnych odbyło się losowanie zawodników na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Austria w 2017 roku – mówi Agnieszka Czerwonka, wiceprezes ds. sportu Oddziału Świętokrzyskiego Olimpiad Specjalnych. – Narciarstwo alpejskie będzie reprezentowane przez Justynę Salwę (Klub „TORNADO”) oraz Pawła Dąbrowskiego (Klub „STRZAŁA”). Bieg na rakietach śnieżnych będzie reprezentowany przez Tomasza Falińskiego (Klub „OLIMP”). Łyżwiarstwo szybkie reprezentował będzie Szczepan Witek (Klub „GROM) oraz Magdalena Łapka (Klub „OLIMP”). Dodatkowo ewentualne szanse na wyjazd do Austrii mają zawodnicy, którzy są na liście rezerwowej, a są nimi Katarzyna Tynecka (Klub „BUZIAKI”), Izabela Ochap (Klub „TORNADO”) oraz Anna Masłoń (Klub „SZANSA”), a także w łyżwiarstwie szybkim Anna Misiopecka (Klub „TORNADO”).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Chrzanowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *