Wieczorek filmowy

Magia – coś, co w filmach urzeka. Któż nie uwielbia poznawać tego, czego w swoim życiu nie spotyka? Któż nie patrzy bez fascynacji na rzeczy, które ma okazję widzieć pierwszy raz? Co prawda, na ekranie i nie mając tego przed oczami na żywo, nie jest trudno się zachwycić wspaniałymi efektami.
Wyobraźnia człowieka jest naprawdę tak bardzo nieujarzmiona, że jest w stanie stworzyć wiele doskonałych rzeczy. Uważam, że wymyślenie tego,
czego nikt wcześniej jeszcze nie wymyślił jest większą sztuką niż tworzenie produkcji na podstawie codziennego życia. W końcu, przy takich filmach
najczęściej zadajemy sobie pytanie: „Jak oni to wymyślili?” Czy powtarzamy: „Ale ktoś miał świetny pomysł!”. To właśnie są te magiczne postacie, które zdobywają nasze serca i które tak uwielbiamy. To zaklęcia rzucane nie tylko dzięki różdżkom i czyniące niesłychane rzeczy. Pokażę lub tylko przypomnę Państwu, dwa czarujące filmy.

„Alicja po drugiej stronie lustra”
(Alice Through The Looking Glass) – 26 maja 2016
Druga część zekranizowanej w 2011 roku słynnej i uwielbianej powieści Lewisa Carola pod tytułem Alicja w Krainie Czarów (Alice in Wonderland).
Osobiście uważam, że w historii dziewczyny, która przez przypadek trafi a do nieznanego jej magicznego świata bardzo dużo magii dają genialnie wymyślone postacie oraz, w przypadku filmu – aktorzy obsadzeni w ich rolach. Bez wspaniałej postać Kapelusznika, granej przez równie wspaniałego aktora Johnny’ego Deppa, film nie byłby taki sam. Dla samego zobaczenia pięknej i delikatnej Anne Hathaway w roli Białej Królowej oraz Heleny Bonham Carter grającej bezwzględną Czerwoną Królową warto iść do kina. Tym razem, Alicja (Mia Wasikowska) musi wrócić do Krainy Czarów, by z pomocą swoich dawnych przyjaciół uratować magiczny świat od Władcy Czasu.
Każdy wielbiciel czarodziejskich przygód będzie zachwycony.

„Opowieści z Narni: Książę Kaspian”
(The Chronicles of Narnia: Prince Caspian) – 30 maja 2008
Ekranizacja drugiej z siedmiu tomów słynnej serii C.S. Lewisa. Wypełnione po brzegi magią historie czwórki rodzeństwa: odważnego Piotra (Wiliam Moseley), zdolnej Zuzanny (Anna Popplewell), Edmunda (Skandar Keynes) oraz uroczej i mądrej Łucji (Georgie Henley) pokochał cały świat.
Od momentu, w którym dzieci odnalazły szafę ukrywającą przejście do Narnii, wyrwały tę krainę z rządów okrutnej Białej Czarownicy (Tilda Swinton) i objęły władzę mija 1300 lat (w Narni czas płynie inaczej niż w zwykłym świecie). Nastąpiły ogromne zmiany. Podczas nieobecności rodzeństwa, zaczął panować Miraz (Sergio Castellitto), a zwierząt, które niegdyś zamieszkiwały Narnię nie ma. Mający prawo do tronu książę Kaspian (Ben Barnes) postanawia z pomocą dawnych władców przywrócić dawny porządek i pozwolić Narnijczykom wrócić na swoje ziemie. Nie zabraknie również lwa Aslana. Rodzeństwo znów będzie musiało wykazać się walecznością i rozsądkiem. Czy uda im się po raz drugi uratować krainę od zła? Zarówno do filmu, jak i książki wciąż chce się wracać jeszcze i jeszcze raz.

Audrey Catriona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *