Od 6 do 10 czerwca w Hanowerze trwały Narodowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, organizowane przez Special Olympics Deutschland.

W Igrzyskach wzięły udział reprezentacje wszystkich niemieckich landów jak również zaproszone zagraniczne delegacje z Belgi, Palestyny i Polski. Polskę reprezentował Świętokrzyski Oddział Regionalny, a zawodnicy, z klubów STRZAŁA Jędrzejów i TORNADO Skarżysko-Kamienna, wystąpili w trójboju siłowym. W Igrzyskach udział wzięło aż 4800 zawodników i były rozgrywane praktycznie wszystkie letnie dyscypliny sportowe z programu Special Olympics. Po przyjeździe do Hanoweru uczestnicy wzięli udział w Ceremonii Otwarcia w pięknej hali TUI Arena gdzie program artystyczny w tym występy z udziałem artystów z niepełnosprawnością intelektualną,podobały się wszystkim. Zawody w trójboju siłowym były bardzo dobrze przygotowane i przebiegały sprawnie. Mogliśmy poświęcić też sporo czasu na zwiedzanie miasta i jego atrakcji. Wszystkie areny sportowe znajdowały się w bardzo bliskiej odległości od siebie i były zlokalizowane przy HDI Arena czyli stadionem klubu Hannover 96.

W czasie zawodów nasi zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze i uzyskali w swoich grupach dobre wyniki w trójboju siłowym: Marcin Gilewski (Strzała, kategoria wagowa 66 kg.) złoty medal wynikiem 232,5 kg., Mariusz Biały (Strzała, kategoria wagowa 93 kg.) srebrny medal wynikiem 292,5 kg., Paweł Dąbrowski (Strzała, kategoria wagowa 74 kg.) brązowy medal wynikiem 247,5 kg., Paweł Lunge (Tornado, kategoria wagowa 105 kg.) brązowy medal wynikiem 375 kg., Grzegorz Rudnicki (Strzała, kategoria wagowa 93kg.) 5.miejsce wynikiem215 kg. i Sławomir Zawada (Tornado, kategoria wagowa 93kg.) 6. miejsce wynikiem 165 kg. W czasie zawodów w trójboju miłą niespodzianka było spotkanie zawodnika pochodzącego z Polski, Krzysztofa Janosza, który w młodym wieku wyjechał z rodzicami do Niemiec ze Stalowej Woli. Krzysiu nie tylko zaprzyjaźnił się z naszymi zawodnikami, ale również służył pomocą jako tłumacz. Był również zawodnikiem, który osiągnął najlepszy wynik sportowy ponieważ zakończył zawody wynikiem 475kg. w kategorii wagowej 120 kg. i oczywiście zdobył złoty medal.

W czasie Igrzysk opiekę nad naszą ekipą sprawowała trójka wolontariuszy Nico (Nikodem), którego po dwóch dniach zastąpiła Catherina (czyli po prostu Kasia) oraz Corinna (wymawiało się Koryna), których wspominamy z wielką sympatią. W czasie Ceremonii Zakończenia Igrzysk przekazano flagę Olimpiad Specjalnych burmistrzowi Willingen, gdzie za dwa lata odbędą się igrzyska zimowe i, jeżeli otrzymamy zaproszenie, to również weźmiemy w nich udział z wielką chęcią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *