Cykl: Pytanie do…

akson_listopad_cykl_pytanie_doW pierwszej części cyklu, Grigor Szaginian zwrócił się z pytaniem do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dotyczącym zjawiska Desykacji czyli wysuszania roślin przed zbiorem przy pomocy środków chemicznych.

Otrzymaliśmy odpowiedź, z której wynika, że żywność jest bezpieczna dla konsumenta, oraz że przepisy nakazują stosowanie preparatów w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. Jednak my mamy nadal wątpliwości. Czy na pewno wszyscy używają np. Roundup tak, aby nie stwarzać zagrożenia?

Postaramy się zgłębić ten temat i wyślemy to pytanie tym razem do Sanepidu. Pełną odpowiedź, którą otrzymaliśmy od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi mogą państwo przeczytać na stronie www.miesiecznikakson.eu.


Kolejne pytanie z pierwszego odcinka dotyczyło leków bezpłatnych dla osób po 75 roku życia mieszkających w DPS oraz ZOL. Niestety, do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi, poprosimy o zajęcie stanowiska w tej sprawie naszych przedstawicieli w Sejmie. Liczymy na to, że Posłowie nie zlekceważą tak poważnego tematu.

W dzisiejszym odcinku naszego cyklu „Pytanie do…” publikujemy pytanie czytelnika – Krzysztofa z Opatowa, skierowane do Burmistrza Opatowa, dotyczące oświetlenia ulic tego miasta. Czytelnik twierdzi, że w Opatowie o godzinie 24 wyłączane jest oświetlenie uliczne i chce znać powód, z czym to jest związane i czy dla bezpieczeństwa mieszkańców tego miasta musi tak być?

Kolejny czytelnik, pani Renata z Suchedniowa pyta Komendanta Straży Miejskiej w Skarżysku-Kamiennej: czy odśnieżanie chodnika znajdującego się za pasem zieleni jest obowiązkiem właściciela posesji? Czy jest to zależne od szerokości pasa zieleni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *