Cykl: Pytanie do…

akson_grudzien_1_2016_pytanie_doW poprzednich numerach naszego miesięcznika poruszaliśmy już kilka trudnych tematów, które interesują naszych czytelników. Ponieważ nie zawsze udaje
nam się udzielić informacji z miesiąca na miesiąc, dlatego prosimy czytelników o śledzenie rubryki Pytanie do…..

Dziś podajemy informacje, jakie otrzymaliśmy od Straży Miejskich dotyczące podjętych interwencji w temacie złego traktowania zwierząt domowych oraz palenia odpadów komunalnych w domach jednorodzinnych.

Wyobraźcie sobie Państwo, że Straż Miejska w Sandomierzu w 2016 roku nie odnotowała interwencji w tych tematach. W Staszowie natomiast podjęto jedną interwencję dotyczącą złego traktowania zwierząt domowych, ale w rezultacie okazała się niepotwierdzona. Straż Miejska w Ostrowcu Św. w roku 2016 podjęła 677 interwencji związanych ze zwierzętami domowymi. 120 wykroczeń zostało ujawnionych w tym w 16-u przypadkach postępowanie zakończono nałożeniem mandatu karnego, 88 spraw zakończono pouczeniem lub zwróceniem uwagi. 5 postępowań swój finał znalazło w sądzie rejonowym, a 11 spraw przekazano do realizacji innym organom i instytucjom.

Również w tym roku w Ostrowcu Św. podjęto 229 kontroli nieruchomości związanych z przestrzeganiem ochrony środowiska. 25 wykroczeń ujawniono, w tym w 15 przypadkach postępowanie zakończono nałożeniem mandatu karnego, a 10 spraw zakończono pouczeniem lub zwróceniem uwagi.

Gratulujemy Straży Miejskiej w Ostrowcu Św.

W chwili oddania do druku Numeru 12/2016 (23) nie otrzymaliśmy odpowiedzi od Straży Miejskich w Starachowicach i Skarżysku-Kamiennej. Ale rzetelnie umieszczamy informację ze Starachowic w tym newsie.

Skany oryginalnych pism od Straży Miejskich są zamieszczone na naszej stronie internetowej www.miesiecznikakson.eu w zakładce „Pytanie do…”

Dziś kolejny czytelnik z powiatu opatowskiego pyta Komendanta Policji w Opatowie:
Czy wzrosła liczba napadów, kradzieży i rabunków w Opatowie, szczególnie w godzinach nocnych? Jak wygląda statystyka za ostatnie 5 lat?

Zaś pan Kamil ze Skarżyska-Kamiennej kieruje pytanie do Narodowego Funduszu Zdrowia oraz do Izby Lekarskiej.
Gdzie powinny znajdować się dokumenty medyczne pacjenta po śmierci jego lekarza? Czy recepta, która wypisana była jeszcze przez lekarza przed jego śmiercią traci ważność?

 

akson_grudzien_1_2016_pytanie_do
Odpowiedź od Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim

sm_ostrowiec_01sm_ostrowiec_02

Odpowiedź od Straży Miejskiej w Staszowie
sm_staszow
Odpowiedź od Straży Miejskiej w Starachowicach
sm_starachowice
Odpowiedź od Straży Miejskiej w Sandomierzu
sm_sandomierz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *