Szanowni Czytelnicy,

W poprzednich numerach zadaliście Państwo kilka pytań, których tematyka Was interesuje. My przesłaliśmy Wasze pytania do odpowiednich służb i urzędów i czekamy na odpowiedzi.

Otrzymaliśmy odpowiedź od Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.
Przypominamy, że pytanie czytelnika dotyczyło zupełnie oblodzonej i nieprzejezdnej drogi w okolicy Bielin.
Według ŚZDW droga ta utrzymywana jest w standardzie zimowego utrzymania i nie ma z tym żadnego problemu. No cóż, myślę, że czytelnik, który miał okazję jechać (ślizgać się) tą drogą ma inną opinię na ten temat.

Kolejny czytelnik pytał; gdzie powinny znajdować się dokumenty medyczne pacjenta po śmierci jego lekarza oraz czy recepta, która wypisana była jeszcze przed jego śmiercią traci ważność?
Świętokrzyska Izba Lekarska w Kielcach, wyjaśnia, iż dokumentację przejmuje inny podmiot leczniczy lub za pokwitowaniem wydają dokumentację pacjentowi aby przeniósł ja do innego podmiotu leczniczego.
Jeśli chodzi o recepty, wypisane przed śmiercią lekarza, zachowują one ważność, zgodnie z prawem farmaceutycznym.
Pełne odpowiedzi mogą Państwo przeczytać na stronie www.miesiecznikakson.eu.

W dzisiejszym odcinku Pytania do… czytelnik pisze:
Chciałabym skierować przez Państwa miesięcznik pytanie do Narodowego Funduszu Zdrowia.
Dlaczego lekarze wypisują recepty „S” na jeden miesiąc? Czy jest na to jakiś przepis prawny?

Kolejny czytelnik kieruje swoje pytanie do Dyrektora szpitala w Ostrowcu Św.
Panie Dyrektorze, czy myśli Pan, że zasadnym jest opłata za parking na terenie szpitala 3 zł za godzinę?
Wszyscy dobrze wiemy, że przed szpitalem nie ma szans na zaparkowanie samochodu a co najgorsze, płaci się duże kwoty aby zaparkować na terenie parkingu szpitalnego i tam również nie ma miejsca.
Rozumiem, że pobieracie państwo opłaty od odwiedzających, ale czy zastanowił się Pan nad sytuacją głównie matek, których dzieci leżą na Oddziale Pediatrycznym? Po pierwsze, to wejście na ten oddział jest właśnie wewnątrz (od parkingu) a po drugie, zwyczajowo matki są cały dzień przy łóżku dzieci. Czyli dniówka za parking wynosi (10 godzin * 3 zł = 30 zł, zakładając np. 8 dni w szpitalu, opłata za parking wynosi 240 zł) a służby parkingowe są nieugięte. Czy nie można by pomyśleć o mieszkańcach powiatu, którzy w związku z chorobą dziecka mają i tak duże wydatki?

Każdy w Państwa może zadawać pytania o różnej tematyce, która intryguje, ciekawi, niepokoi czy śmieszy, a my będziemy zgłębiać wiedzę na ten temat, by móc udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Zapraszamy do przesyłania pytań na adres: redakcja.akson@gmail.com lub na adres redakcji.

Zapraszamy do aktywności na stronie www.miesiecznikakson.eu oraz na portalu społecznościowym facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *