Świętokrzyski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych Sandomierz

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych „Niepokonani” z Sandomierza w dniach 12 – 13 maja 2017r. zorganizowali Świętokrzyski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. W zawodach, które odbywały się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu brało udział 140 za-wodników i 45 trenerów z całego województwa świętokrzyskiego. Do Sandomierza zawitali Kluby Olimpiad Specjalnych: „Arka” ze Starachowic, „Buziaki” ze Skarżyska-Kamiennej, „Grom” z Busko-Zdroju, „Kryształki” z Kielc, „Maag” z Kielc, „Olimp” ze Skarżyska-Kamiennej, „Orły” z Dębna, „Rywal” z Ostrowca Świętokrzyskiego, „Strzała” z Jędrzejowa, „Światło i Cienie” z Gnojna, „Szansa” z Ostrowca Świętokrzyskiego, „Tacy Sami” ze Skarżyska-Kamiennej, „Tempo” w Jałowęsach, „Tornado” ze Skarżyska-Kamiennej, „Tramp” z Niemienic, „Uśmiech” z Sobowa oraz gospodarze „Niepokonani” z Sandomierza. Uroczystą ceremonię otwarcia uświetnił występ Formacji Tanecznej Paradox z Sandomierza.

Podczas dwudniowych zmagań zawodnicy uczestniczyli w takich konkurencjach lek-koatletycznych, jak: biegi na 50m, 100m, 200m, 400m, sztafeta 4x100m, 4x400m, skok w dal, pchnięcie kulą, czy też rzut piłeczką tenisową. Oprócz zmagań sportowych uczestnicy mityngu mieli okazję poznać historię i kulturę Sandomierza. Zwiedzali Bramę Opatowską, zbrojownię rycerską, a także wystawę „Świat Ojca Mateusza”.

Organizację Świętokrzyskiego Mityngu Lekkoatletycznego wsparły następujące instytucje oraz firmy: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Urząd Miasta Sandomierz, Starostwo Powiatowe w Sandomierzu, firma VIGO, firma P.W. „Karabela” Sp. z o.o.- Tarnobrzeg, przedsiębiorstwo „P.P.H.U.Mal-Bud s.c.” Sandomierz, firma Umbrella – Centrum Pomocy Poszkodowanym – Wrocław, Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu. Przebieg zawodów wspierali również wolontariusze – uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sokolnikach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *