Notatki o Skandalu (Notes on a Scandal) – 25 grudnia 2006
Film poruszający trudną tematykę i, uważam, dość szokujący. Fabuła rozwija się w bardzo nieoczywisty sposób. Tak, że nie da się przewidzieć zakończenia. Starsza i budząca respekt nauczycielka Barbara Covett (JudiDench) uchodzi w szkole za wzór moralności. Niebawem pojawia się piękna i subtelna, ale niedoświadczona nauczycielka plastyki Sheba Hart (CateBlanchett). Wzbudza ona zainteresowanie Barbary, która zdobywa jej zaufanie i zaprzyjaźnia się z nią. Kiedy starsza nauczycielka odkrywa, że Sheba ma romans z jednym z uczniów, sprawy przebierają zupełnie inny bieg. (Czy romans nauczycielki z uczniem w ostatnich czasach nie brzmi znajomo? Kłania się historia państwa Macron, prezydenta Francji i pierwszej damy.) Czy Barbara wyda młodszą przyjaciółkę? Czy może wykorzysta w jakiś sposób tę sytuację? Polecam każdemu, kto lubi być zaskakiwany.

LemonySnicket: Seria niefortunnych zdarzeń (LemonySnicket’s A Series of UnfortunateEvents) – 16 grudnia 2004
Zabawna i pełna magii produkcja, przyprawiająca również o dreszczyk, nie tylko emocji. Oto kolejna moja recenzja z cyklu horrorów dla dzieci. Tym razem śledzimy losy trójki rodzeństwa, Wioletki (Emily Browning), Klausa (LiamAiken) i Słoneczka (Kara Hoffman) Baudelairów, którzy po śmierci rodziców w tajemniczym pożarze trafiają pod opiekę hrabiego Olafa (Jim Carrey). Upiorny krewniak interesuje się jednak tylko i wyłącznie majątkiem dzieciaków i robi wszystko, żeby go zdobyć. Kto pomoże rodzeństwu? Film, który ogląda się z dużym zaciekawieniem. Nikt nie będzie się nudził.

Jak zostać królem(The King’s Speech) – 6 września 2010
Film opowiada historię króla Anglii Jerzego VI. Luźna forma, autentyczne postaci ukazane z dystansem, dowcipne dialogi oraz głębokie przesłanie stworzyły z filmu biograficznego hit. Kiedy Albert (Colin Firth) zostaje królem, wśród rodziny pałacu Backingham zapanowuje niepokój. Mężczyzna bowiem jąka się, a teraz stało się to dla niego poważnym problemem. Za radą żony, królowej Elżbiety (Helen Bonham Carter) zwraca się do logopedy Lionela Louge (Geoffrey Rush), który nawet dla władcy nie rezygnuje ze swoich niekonwencjonalnych metod. Tak dobrą produkcję powinien obejrzeć każdy, nie tylko ci, którzy interesują się historią rodziny królewskiej.

Audrey Cationa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *