XI Ogólnopolski Mityng Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych – Jędrzejów 2017

W dniach 26-28 maja 2017 roku w Jędrzejowie odbywał się XI Ogólnopolski Mityng Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych, który organizowały Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie, którego Patronem Medialnym jest między innymi Miesięcznik AKSON. Na zawody do Jędrzejowa przybyło aż 65 zawodników z całego kraju, w tym 10 zawodników reprezentujących nasze województwo.

Rolę Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Mityngu objął Grzegorz Kurkowski (Dyrektor Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie), który zaprosił do pracy w Komitecie osoby, dzięki którym można było zrealizować wszystko co zostało zaplanowane.

Zaproszenie do Honorowego Komitetu Organizacyjnego XI Ogólnopolskiego Mityngu Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych Jędrzejów 2017 przyjęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas, Wojewoda Świętokrzyski – Agata Wojtyszek, Burmistrz Jędrzejowa – Marcin Piszczek, Starosta Jędrzejowski – Edmund Kaczmarek.

Ceremonia Otwarcia Mityngu zaplanowana była w amfiteatrze Centrum Kultury w Jędrzejowie, a w programie oprócz wymaganego w Olimpiadach Specjalnych ceremoniału nie mogło zabraknąć punktów muzycznych jak występ zespołu wokalnego „Grześki”oraz gwiazdy wieczoru MEZO.
Ale główną areną tego mityngu była hala sportowaZespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. ks. St. Konarskiegow Jędrzejowie, gdzie odbywały się konkurencje dwuboju i trójboju,wyciskanie w leżeniu na ławeczce, martwy ciąg, przysiad. Zawodnicy co chwilę pobijali swoje rekordy życiowe, a trenerzy na bieżąco przeliczali kilogramy, aby ich zawodnik uzyskał jak najlepszy wynik. Olimpiady Specjalne to nie tylko sport. Działała oczywiście Wioska Olimpiad Specjalnych, na zawodach w Jędrzejowie nazwana „wiochą”, gdzie można było między innymi pomalować twarz, zrobić sobie tatuaż, animatorzy zapewniali zajęcia kulturalno-rekreacyjne.

Organizacja takiej imprezy nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Gminę Jędrzejów, Województwo Świętokrzyskie i Powiat Jędrzejowski. A także QuickpackviGO, Targi Kielce oraz Kompleks Domów Wypoczynkowych „MARIA” Zakopane – powiedział Grzegorz Kurkowski – Jak przystało na profesjonalne zawody sędziowie byli z najwyższej półki, bo z Kolegium Sędziowskiego Polskiego ZawiązkuKulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. A opiekę medyczną sprawował Rybnicki Sztab Ratownictwa i Centrum MedycynySportowej w Zabrzu. Wolontariat, to „Iskierki Reja” – uczniowie I LiceumOgólnokształcącego im. M. Rejaw Jędrzejowieoraz studenci szkół wyższychz województwa świętokrzyskiego.

Oprócz organizacji imprezy o randze ogólnopolskiej Oddział Regionalny Świętokrzyskieposiadał na tych zawodach swoją reprezentację. Do składu świętokrzyskiego zostali zakwalifikowani medaliści z zawodów o randze wojewódzkiej: z Klubu „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski Marcin Dunal, Paweł Dunal, Paweł Menducki, Paweł Kwiecień, Krzysztof Stan, z Klubu „STRZAŁA” Jędrzejów Dorota Gawor, Mariusz Biały, z Klubu „NIEPOKONANI” Sandomierz Katarzyna Wyrzykowska i Mateusz Goździewski, z Klubu „TORNADO” Skarżyska-Kamiennej Paweł Lunge. Kierownikiem Ekipy Świętokrzyskiego był Tomasz Przybysławski („SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski), a trenerem Piotr Podsiadło („STRZAŁA” Jędrzejów).

Miło jest nam poinformować, że na tym wydarzeniu debiut miał nasz roll-up, a każda osoba będąca na zawodach mogła zapoznać się z ostatnimi numerami Miesięcznika AKSON w wydaniu papierowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *