Gra tajemnic (The Imitation Game) – 16 stycznia 2015
Film opowiadający historię geniusza, a właściwie mężczyzny pełnego sprzeczności i zmuszonego do walki z samym sobą i który dokonał wielkiej rzeczy. Trwa druga wojna światowa. Aspołeczny oraz samotny angielski matematyk i logik Alan Tuning (Benedict Cumberbatch) podejmuje się próby złamania kodu Enigmy na czele zespołu do tego wyznaczonego. Choć nikt nie popiera jego idei, mężczyzna pracuje nad swym projektem maszyny, dzięki której ma uchronić wielu ludzi przed śmiercią. Dopiero Joan Clarke (Keira Knightley) motywuje go do dalszych prób. Na drodze do odniesienia sukcesu staje wiele przeszkód, jakim jest na przykład sekret Alana, którego w owym czasie nikt nie powinien znać. Nie wyobrażam sobie lepszego ukazania bohatera, jako człowieka, któremu, oglądając film, współczujemy, podziwiamy i dopingujemy go. Głęboki przekaz i fakty pokazane w niezwykle ciekawy i tajemniczy sposób.

Rejs – 19 października 1970
Stara komedia, którą Polacy cenią sobie do dziś. Utrzymana w groteskowym klimacie opowieść, w której panuje taki absurd, że czasem nawet nie wiadomo, co się dzieje. Gapowicz (Stanisław Tym), który pojawia się na statku wycieczkowym zostaje wzięty przez kapitana za instruktora kulturalno-oświatowego. Musi więc umilać podróżującym czas. Wkrótce prowadzi spotkania, wybory, organizuje gry oraz zabawy. Podejmuje się przygotowania balu kończącego rejs. Jest to satyra, na którą składają się improwizowane scenki. Pamiętający czasy PRLu, oglądając, zaczną sobie przypominać, a ci młodsi mogą lepiej je poznać. Nie można jednak zapomnieć, że jest to oryginalna i naprawdę dobra komedia.

Odlot (Up) – 13 maja 2009
Animowany film mówiący o tym, że każdy dąży do spełnienia własnych marzeń, pomimo wieku. Senior Carl Fredricksen, po śmierci ukochanej żony Eli postanawia polecieć do Ameryki Południowej, by spełnić swoje marzenie. Przywiązuje więc do domu balony, które go unoszą . Carl jest zadowolony ze swojej podróży, dopóki nie okazuje się, że przypadkiem zabiera ze sobą małego skauta, który z determinacją chce zdobywać kolejne odznaki. Jak daleko poleci dom? Czy Carl zniesie towarzystwo ciekawskiego chłopca? Jeśli chodzi o kino familijne, szczególnie polecam ten film. Uroczy, mądry i zabawny. Będzie się podobał każdemu, niezależnie od wieku.

Audrey Catriona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *