Katowice 2018

W dniach 9-12 czerwca 2018 odbędą się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice 2018. Reprezentacja Oddziału Regionalnego Świętokrzyskiego Olimpiady Specjalne – Polska będzie liczyła aż 77 zawodników, która wygląda następująco:

Lekkoatletyka
Marcin Goździewski – „Niepokonani” Sandomierz
Patryk Molęda – „Strzała” Jędrzejów
Eliza Rędzi – „Strzała” Jędrzejów
Sebastian Korpacki – „Niepokonani” Sandomierz
Paweł Kozłowski – „Strzała” Jędrzejów
Milena Szwagierczak – „Szansa” Ostrowiec Świętokrzyski
Krystian Kadela – „Niepokonani” Sandomierz
Iwona Przewoźniak – „Grom” Busko-Zdrój
Przemysław Gozdek – „Tempo” Jałowęsy
Marcin Król – „Strzała” Jędrzejów
Michał Wikło – „Buziaki” Skarżysko-Kamienna
Ewa Skrzątek – „Tramp” Niemienice
Bartłomiej Kwitkowski – „Niepokonani” Sandomierz
Wioleta Pych – „Szansa” Ostrowiec Świętokrzyski
Dominik Błaszkiewicz – „Strzała” Jędrzejów

Piłka nożna
Paweł Gredka – „Strzała” Jędrzejów
Michał Tambor – „Strzała” Jędrzejów
Tomasz Mróz – „Strzała” Jędrzejów
Konrad Dębniak – „Szansa” Ostrowiec Świętokrzyski
Patryk Masternak- „Tramp” Niemienice
Iwona Samek – „Strzała” Jędrzejów
Jarosław Tekiel – „Strzała” Jędrzejów
Krzysztof Linek – „Super Nowa” Zgórsko
Patryk Borowiec – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Paweł Menducki – „Szansa” Ostrowiec Świętokrzyski

Kolarstwo
Piotr Gierada – „Rywal” Ostrowiec Świętokrzyski
Przemysław Cieciura – „Niepokonani” Sandomierz
Łukasz Smorąg – „Strzała” Jędrzejów
Michał Dumin – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Rafał Ścibisz- „Tramp” Niemienice

Bocce
Rafał Kanarek – „Tacy Sami” Skarżysko-Kamienna
Grzegorz Zugaj – „Rywal” Ostrowiec Świętokrzyski
Tomasz Faliński – „Olimp” Skarżysko-Kamienna
Maria Mormus- „Olimp” Skarżysko-Kamienna
Rafał Żywczyk – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Norbert Walesic – „Szansa” Ostrowiec Świętokrzyski
Sebastian Dziętara – „Arka” Starachowice

Trójbój siłowy
Mateusz Goździewski – „Niepokonani” Sandomierz
Paweł Dąbrowski – „Strzała” Jędrzejów
Mariusz Rosół – „Strzała” Jędrzejów
Paweł Dunal – „Szansa” Ostrowiec Świętokrzyski
Krzysztof Stan – „Szansa” Ostrowiec Świętokrzyski
Małgorzata Basicka – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Marcin Dunal – „Szansa” Ostrowiec Świętokrzyski

Tenis stołowy
Mateusz Świetlik – „Strzała” Jędrzejów
Mikołaj Niewadzi- „Tempo” Jałowęsy
Czesław Tkaczyk- „Super Nowa” Zgórsko
Robert Gołyś – „Szansa” Ostrowiec Świętokrzyski
Dawid Borecki – „Tempo” Jałowęsy
Rafał Mróz – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Michał Jędrasik – „Olimpijczyk” Końskie

Badminton
Anna Misiopecka – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Mariola Rogala- „Buziaki” Skarżysko-Kamienna
Krzysztof Michalczyk- „Maag” Kielce
Daniel Bilski – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Rafał Pędlowski – „Uśmiech” Sobów
Barbara Kotowska- „Maag” Kielce

Pływanie
Piotr Datka – „Szansa” Ostrowiec Świętokrzyski
Ryszard Kołodziej – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Anna Berlińska – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Wiesław Kusak – „Top” Łagiewniki
Milena Pindziak – „Grom” Busko-Zdrój
Maciej Janowski – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Julita Kliszewska – „Buziaki” Skarżysko-Kamienna
Justyna Salwa – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Jowita Macias – „Grom” Busko-Zdrój

Bowling
Bartłomiej Kołodziejczyk – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Wiktoria Lamczyk – „Maag” Kielce
Jacek Dulęba – „Top” Łagiewniki
Stanisław Kobiec – „Top” Łagiewniki
Paweł Lunge – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Adam Jaguś – „Top” Łagiewniki
Robert Kozłowski – „Szansa” Ostrowiec Świętokrzyski
Artur Chrzeszczyk – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Ewa Paterek – „Niepokonani” Sandomierz

Golf
Agnieszka Suwara – „Tornado” Skarżysko-Kamienna
Łukasz Babiarz – „Tornado” Skarżysko-Kamienna

Każdy zawodnik, który został zakwalifikowany do składu reprezentacji musiał wcześniej brać udział w zawodach wojewódzkich i zdobyć tam złoty medal. – powiedział Grzegorz Kurkowski, Dyrektor Regionalny Oddziału Świętokrzyskiego – Już dzisiaj wiemy, że do Katowic wybiera się duża grupa kibiców z województwa świętokrzyskiego, którzy będą wspierać zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w katowickim „Spodku”, gdzie odbędzie się Uroczysta Ceremonia Otwarcia.

Należy wspomnieć fakt, że złoci medaliści z Igrzysk w Katowicach mają szansę zostać wylosowanym do reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Poniżej obszaru tresci