Od października 2017 roku, kiedy to odbyło się szkolenie w Biurze rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia najnowszego programu Olimpiady Specjalne – Polska pod nazwą #BądźFIT. W tym celu Remigiusz Woźniak, Bożena Kojtek, Ewa Marek oraz Katarzyna Matuszak jako przedstawiciele Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie wzięli udział w odpowiednim szkoleniu.

W dniu 12 stycznia 2018 roku w siedzibie Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski ul. Żabia 31 odbyło się Szkolenie #BądźFIT mające na celu przygotowanie trenerów do ośmiotygodniowego programu, który traktuje o zdrowiu sportowców.

Jest to Projekt mający na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną. – powiedział koordynator w Oddziale Świętokrzyskim Remigiusz WoźniakBądź FIT oferuje uczestnikom holistyczne, spersonalizowane spojrzenie na zdrowie. Program daje szansę na to aby osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły zmienić swój styl życia poprzez zmianę sposobu żywienia, codzienne ćwiczenia i dokonywanie innych, „zdrowszych” wyborów.

Bądź FIT to ośmiotygodniowy program, który traktuje o zdrowiu sportowców. Podczas jednego z treningów w tygodniu, trener organizuje czas na edukację i tzw. pogadanki oparte na powyższych filarach dobrego samopoczucia. Bądź FIT jest wysoce adaptowalny do drużyn, środowiska i dostępnych zasobów. Uczestnicy proszeni są o ustalenie celu dla siebie na początku programu i dążenie do niego w ciągu kilku tygodni. Trenerzy są zachęcani do wyboru swoich tematów w zależności od założonego wcześniej celu. Nie wszyscy uczestnicy programu Bądź FIT potrzebują lub chcą pracować nad tymi samymi aspektami fitness i wellness, dlatego Projekt został zaprojektowany tak aby umożliwiał elastyczność w edukacji, tak więc każde spotkanie może być dostosowane do konkretnych potrzeb. Dlaczego warto wdrożyć Projekt w regularne treningi? Trenerzy dążą do przygotowania zawodnika do zawodów, aby zawodnik mógł dać z siebie jak najwięcej musi zadbać o swoje życie emocjonalne, społeczne, higienę osobistą i dietę. Trenerzy jako autorytety mogą wesprzeć naszych zawodników w tym.

Po szkoleniu zorganizowanym przez Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie do programu #BądźFIT przystąpiło sześć Klubów – powiedział Grzegorz Kurkowski, Dyrektor Regionalny Oddziału Świętokrzyskiego – Cieszę się, że Kluby „ISKIERKI” Kielce, „GROM” Busko-Zdrój, „NIEPOKONANI” Sandomierz, „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski, „STRZAŁA” Jędrzejów i „TEMPO” Jałowęsy realizują ten innowacyjny program i to śmiało można powiedzieć, że na tak wysokim poziomie.

Po zakończonym projekcie poinformujemy o efektach programu #BądźFIT oraz aktywnościach jakie poszczególni trenerzy przeprowadzili w swoich klubach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *