Od wielu miesięcy systematycznie prowadzimy cykl Pytanie do…, gdzie pytamy i odpowiadamy na problemy czytelników. Państwo przesyłacie pytania, a my kierujemy je do odpowiednich osób czy instytucji. Jeśli otrzymamy odpowiedź, publikujemy ją dla Państwa.

W ostatnim wydaniu pytaliście Państwo Dariusza Granata o możliwość dofinansowania zakupu i montażu nowych systemów solarnych. Odpowiedź poniżej:
„Tak, jest możliwość dofinansowania zakupu i montażu nowych systemów solarnych. Osoby fizyczne mogą składać wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach o pomoc finansową w formie preferencyjnej pożyczki częściowo umarzalnej. Dofinansowanie z Programu Aura można uzyskać nie tylko na zakup i montaż nowych systemów solarnych, ale między innymi na termomodernizację lub wymianę pieców czy podłączenie do sieci ciepłowniczej. Więcej informacji na http://www.wfos.com.pl. Czytelnik pyta czy jest możliwość zakupu na raty – o ile firma sprzedająca systemy solarne ma odpowiednią umowę z bankiem lub współpracuje z taką instytucją finansową to pewnie tak. Najlepiej nosząc się z zamiarem dokonania zakupu na raty zapytać o taką możliwość sprzedawcę.”

Dziś czytelnik pyta redaktora naczelnego:

Dlaczego zniknęły ciekawe artykuły na temat samorządów (czytelnik ze Staszowa)?

Drugie pytanie też dotyczy nowej ustawy łowieckiej. Proszę wyjaśnić, czy czytelnik, który ma kilka hektarów sadu i las, może nie pozwolić myśliwym polować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *