Pytanie do…

Od wielu miesięcy systematycznie w cyklu Pytanie do…publikujemy pytania czytelników. Przesyłamy je do odpowiednich osób czy instytucji, a gdy otrzymamy odpowiedź publikujemy ja Państwu.

W ostatnim numerze Pytaliście Państwo o nową ustawę łowiecką. Odpowiedzi udzielił dla Państwa, pan Rafał Buczkowski z Koła Łowieckiego „Nadwiślańskie”.
„Tak. W myśl nowelizacji Prawa Łowieckiego z dnia 22 marca 2018 r. właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości wchodzącej w skład obwodu łowieckiego może zakazać wykonywania polowania na swojej nieruchomości. W tym celu należy złożyć odpowiednie oświadczenie osobiście w Starostwie Powiatowym. Wówczas myśliwi, będący członkami Koła Łowieckiego , które dzierżawi dany obwód, nie będą mogli na nim polować.
Pamiętajmy jednak, że złożenie oświadczenia oznacza:
– nie można na tym terenie wykonywać tylko polowania, natomiast myśliwi mogą np wchodzić na daną nieruchomość.
– takiego oświadczenia nie można cofnąć przed końcem roku gospodarczego tj. 31 marca kolejnego roku.
Decydując się na taki krok musimy mieć również świadomość, że w przypadku wystąpienie szkody łowieckiej wyrządzonej przez: dziki, sarny, daniele, łosie, jelenie nie będziemy mogli wnioskować o odszkodowanie.”

Dziś czytelnik kieruje pytanie do Wojewódzkiego Sanepidu w Kielcach.
„W Tesco pieczywo rozłożone jest pieczywo i ciasta w pojemnikach, które są odkryte. Każdy klient może dotknąć, kichnąć…Czy osoby, które decydują o formie eksponowania pieczywa nie boja się epidemii np. grypy? Czy nie ma ustalonych bezpiecznych zasad przechowywania pieczywa? Kto jest za to odpowiedzialny?”

Kolejny czytelnik pyta dyrektora Urzędu Skarbowego w Kielcach:
„ Niektórzy czytelnicy znajdowali w kościołach puste PIT-y z wydrukowanym KRS Radia Maryja, czyli wymuszające oddanie 1% właśnie na ten cel. Czy taki PIT jest zgodny z prawem? Czy powinien znajdować się w kościele?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *