W dniach 20-21 kwietnia 2018 roku odbył się Świętokrzyski Turniej Hokeja Halowego Olimpiad Specjalnych – Jędrzejów 2018.

Do Jędrzejowa popularyzować dyscyplinę hokej halowy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych, podsumować efekty szkoleniowe uzyskane w czasie treningów i obozów sportowych, rozpowszechniać ideę Olimpiad Specjalnych w regionie świętokrzyskim oraz integrację ze środowiskiem lokalnym przyjechały drużyny reprezentujące Kluby Olimpiad Specjalnych „Niepokonani” przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym ”Radość Życia” w Sandomierzu, „Supernowa” przy Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku, „Tornado” przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Skarżysku-Kamiennej oraz gospodarze „Strzała” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. M. Grzegorzewskiej w Jędrzejowie.

Podczas uroczystego otwarcia jak zawsze w Olimpiadach Specjalnych odbył się pełen ceremoniał z wypowiedzeniem słów przysięgi przez Marcina Króla oraz wciągnięcia flagi na maszt podczas hymnu w asyście zawodników Mariusza Rosoła i Pawła Dąbrowskiego. Dodatkowo zaprezentowano układy taneczne przedstawione przez grupę rytmiki ze SP Nr 3 w Jędrzejowie prowadzoną przez Małgorzatę Bąkiewicz. Formułę oficjalnego otwarcia wypowiedzieli Pani Renata Kawiorska – Sekretarz Gminy Jędrzejów oraz Pan Tomasz Kowalski – dyrektor PCPR w Jędrzejowie.

Hokej Halowy to jedyna zimowa zespołowa dyscyplina sportu w Olimpiadach Specjalnych. W tej niesamowicie widowiskowej dyscyplinie sportowej zawodnicy grają na sali gimnastycznej z ograniczającymi boisko bandami, korzystając z prostego kija i krążka filcowego z otworem. Zawodnicy są ubrani w kaski i ochraniacze.

Klasyfikacja końcowa
I miejsce – „STRZAŁA” Jędrzejów
II miejsce – „TORNADO” Skarżysko-Kamienna
III miejsce – „NIEPOKONANI” Sandomierz
IV miejsce – „SUPERNOWA” Zgórsko

Bardzo dziękuję Komitetowi Organizacyjnemu, który stanowili członkowie Klubu Olimpiad Specjalnych „STRZAŁA” Jędrzejów oraz wszystkim przyjaciołom zaangażowanym w to wydarzenie, ale przede wszystkim dziękuję wolontariuszom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Ks. St. Konarskiego bez pomocy, których nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić zawodów – powiedział Grzegorz Kurkowski, dyrektor regionalny Oddziału Świętokrzyskiego – Dziękuję Romanowi Kurowskiemu, sędziemu naszych zawodów oraz opiece medycznej, którą zapewnił jak zawsze niezawodny Rybnicki Sztab Ratownictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *