Avengers: Wojna bez granic (Avengers: Infinity War) – 26 kwietnia 2018
Wszyscy fani już gryzą paznokcie z niecierpliwości, bo na wielkie ekrany wkracza właśnie kolejna część tej oto komiksowej adaptacji wytwórni Marvela. Wszyscy nasi ulubieni superbohaterowie będą musieli połączyć siły, by stanąć do walki z potężnym Thanosem, który postanowił kolekcjonować Kamienie Nieskończoności, by móc przejąć władzę nad całym wszechświatem. W filmie zobaczymy w akcji między innymi: Doctora Strange’a (Benedict Cumberbatch), Czarną Wdowę (Scarlett Johansson), Spidermana (Tom Holland), czy Kapitana Amerykę (Chris Evans). Myślę, że nie ma co się martwić o małą ilość widzów, ponieważ już da się zobaczyć oczami wyobraźni tłumy dążące do zobaczenia po raz kolejny swoich ulubieńców, którzy ratują ludzkość przed złem.

Czwarta władza (The Post) – 22 grudnia 2017
Ostatnio, mieliśmy okazję wstąpić do kina na ten oto nowy film reżyserii Stevena Spielberga, który był nominowany do tegorocznych Oscarów oraz Złotych Globów. Tym razem, mamy do czynienia z tematem ściśle politycznym, a konkretnie traktującym o skrywaniu z uporem przez rząd USA szokujących tajemnic odnoszących się do wojny wietnamskiej. Dwoje pracowników redakcji „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) oraz Ben Bradlee (Tom Hanks) okazują się być nieugięci w swoich dążeniach do opublikowania ukrywanych faktów w gazecie oraz walce z rządem o prawo do tego. Czym im się to uda? Niepodważalnie gwiazdorska obsada i dobre zdjęcia. Szczególnie polecam tym, którzy choć odrobinę orientują się w tym temacie, ponieważ reszta może być lekko znudzona.

Ostatni dzwonek – 27 października 1989
Polski dramat psychologiczny opowiadający historię uczniów jednego z liceów podczas pogarszającej się sytuacji w kraju. Zwaśniona z wicedyrektorem oraz wieloma nauczycielami klasa postanawia, w ramach buntu, przygotować spektakl o podłożu politycznym i wykorzystujący cytaty komunikatów prasowych. Heroiczna postawa grupy maturzystów budzi niemałe konsekwencje. Produkcja jest zarówno dobra i szokująca, jak wartościowa. Szczerze polecam objerzenie tego filmu wszystkim osobom, których właśnie czeka matura. Nie tylko po to, aby wczuć się w sytuację rówieśników z czasów cenzury, ale też dlatego, że zawiera on dużo kontekstów, do których będzie można się odnieść na egzaminie. Cieszę się, że miałam okazję zobaczyć „Ostatni dzwonek” na lekcji polskiego.

Audrey Catriona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *