Wróciłam z Łodzi. Zrelaksowana, odprężona. Ten wyjazd zdecydowanie był mi potrzebny. Mój mąż przywitał mnie obiadem w stylu włoskim. Pesto w jego wykonaniu jest pyszne. Bardzo lubimy włoską kuchnię. I chciałam się z Państwem podzielić przepisem na inne włoskie danie. Mianowicie na domową pizzę w stylu włoskim.

Chciałam przypomnieć, że jestem matką dwóch energicznych synów. Obydwaj mają donośne głosy, starszy lubi sobie pośpiewać (to jakaś forma relaksu, chyba Tylko dla niego). Dygnitarz mu śmiało dorównuje, jego krzyk niejednego znajomego postawił na równe nogi. Także mamy w domu wesoło. Jesteśmy Typem rodziny włoskiej, chodzi tu oczywiście o temperament. Nie o to, że moim prawie 40 letnim mężem dylryguje jego MAMMA !!! Jak to bywa we Włoszech. O mamma mia chyba bym tego nie ździerżyła. Jest u nas głośno, dużo się śmiejemy, krzyczymy, wygłupiamy. Wracam do tematu. W kuchni bardzo często angażujemy naszych synów. Miłek pomaga przy krojeniu składników na pizze. Rozsmarowywuje sos pomidorowy na cieście, nakłada składniki na ciasto. Dygnitarz ma wielką frajdę, gdy ukradkiem wykrada starty ser z miski.

Zapraszam Cię na naszą domową pizzę.

Składniki:
Na 4 pizze o średnicy 26 centymetrów
-mąka 650-700 gram
-3 dag drożdży
-100 gram oliwy
300-350 ml wody

Przygotowanie
Przygotowywujemy rozczyn:
W miseczce rozkruszamy drożdze i rozpuszczamy w ciepłej wodzie (pół szklanki). Dodajemy łyżkę cukru i trochę mąki. Mieszamy aby powstała gładka masa. Przykrywamy ściereczką i odstawiamy na 15 minut.
W tym czasie wsypujemy do dużej miski mąkę i płaską łyżeczkę soli. Mieszamy, dodajemy wyrośnięty rozczyn. Dolewamy po trochu wody i wszystko mieszamy. Dolewamy oliwy i znowu mieszamy. Tak aby wszystkie składniki się połączyły. Na blat wysypujemy odrobinę mąki i wykładamy ciasto z miski. Ugniatamy ciasto kilka minut aż będzie elastyczne oraz miękkie. Jeśli jest za rzadkie dodajemy mąki, jeśli jest zbyt gęste dodajemy wody. Gdy ciasto jest już wyrobione, odstawiamy je przykryte ściereczką do wyrośnięcia, na co najmniej godzinę.
Gdy już wyrośnie, dzielimy na porcję. Smarujemy blachy oliwą. Rozkładamy ciasto. Smarujemy sosem pomidorowym oraz dowolnymi składnikami. Pieczemy około 8-10 minut. W temperaturze 250 stopni.

Życzę smacznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *