Pytanie do…

Od wielu miesięcy systematycznie w cyklu Pytanie do…publikujemy pytania czytelników. Przesyłamy je do odpowiednich osób czy instytucji, a gdy otrzymamy odpowiedź publikujemy ja Państwu.

Dziś przedstawiamy drugą część odpowiedzi byłego dyrektora pana Jarosława Seweryńskiego, który pełnił funkcję dyrektora w okresie od 2015r. do czerwca 2016r. Pytanie brzmiało: „ Co się panu udało a co nie wyszło ?”.
Odpowiedź zamieszczona jest na stronie 16. Zapraszamy.

Dziś czytelniczka pyta dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie o druk „Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia wydane dla potrzeb Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności”, konkretnie o pkt 6, zacytuję:” Od kiedy pacjent posiada dokumentację medyczną?”.
Jaką dokumentację? Czy to dotyczy konkretnego schorzenia czy ogólnego stanu zdrowia. Przecież chorujemy od dziecka i chorobie, z powodu której staramy się o stopień niepełnosprawności często towarzyszą inne schorzenia, które także przyczyniają się do naszej niepełnosprawności, więc uważam , że pytanie powinno być sprecyzowane tak aby każdy mógł jednoznacznie udzielić informacji.

Kolejna czytelniczka prosi o skierowanie pytania do Narodowego Funduszu Zdrowia.
Na jakiej podstawie wymagane jest zaświadczenie od psychiatry, jeśli staramy się o pobyt w sanatorium na np. schorzenie ruchowe? Czy to nie jest dyskryminacja osób leczących się u psychiatrów?

Czytelnik , kieruje pytanie do Państwowej Inspekcji Pracy z prośbą o sprawdzenie wiarygodności informacji.
Podobno w sieci sklepów LIDL, osoby tam pracujące nie mają respektowanego czasu pracy zgodnego z Kodeksem Pracy. Ośmiogodzinny czas pracy jest liczony jako praca podczas otwarcia sklepu, a inne czynności typu układanie towaru itp., które wykonywane są po zamknięciu lub przed otworzeniem sklepu nie są liczone do czasu pracy.

Czytelnik pyta Komendanta Głównego Policji:
Co zadziało się, że już w połowie roku brakuje pieniędzy na wykonanie budżetu? Czy wstrzymanie dodatki doliczane do uposażeń policjantów, jest to dobra droga? Na jakiej podstawie zostało napisane pismo do Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zwiększenia budżetu?
Kolejny Czytelnik zainteresował się również sprawami policji w naszym kraju, ale tym razem, małymi komisariatami.
Przez ostatnie lata były likwidowane małe komisariaty w całej Polsce? Obecnie Komendant Główny chce otwierać je na nowo. Czy takie nieprzemyślane zmiany nie niosą za sobą niepotrzebnych kosztów? Kto poniesie konsekwencje za błędne decyzje zarówno dotyczące kosztów i niepotrzebnie wydanych naszych pieniędzy a także zmian personalnych….odpraw, badań lekarskich oraz innych kosztów nieodłącznych przy przyjęciu lub zwalnianiu pracowników?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *