Szkolili #BądźFIT

6 października 2018 roku w Hotelu „RED” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Makroregionalne Warsztaty Projektu #BądźFIT pod nazwą „Chcę być lepszy!” organizowane przez Oddział Regionalny Świętokrzyskie.
Przygotowanie takiego szkolenia to było duże wyróżnienie, ale również wyzwanie, ponieważ tak ważne tematy dotyczące zdrowia należy przekazywać w sposób fachowy. – powiedział Remigiusz Woźniak, koordynator programu #BądźFIT w Oddziale Regionalnym Świętokrzyskie – Zorganizowaliśmy szkolenie dla 16 osób, w tym 6 osób z innych województw, które z różnych względów chciały akurat u nas dowiedzieć się o tym programie. W I edycji brało udział 6 klubów, teraz po szkoleniu będzie już 9 klubów z naszego województwa. Dodatkowo „zaraziliśmy” naszymi działaniami trenerów z innych województw, którzy jak już wiemy dopinają sprawy formalne z Koordynatorem #BądźFIT Olimpiady Specjalne Polska. Więc lepszej nagrody dla naszych zawodników być nie może, bo to oni będą ostatecznie z tego korzystali.
Szkolenie było podzielone na trzy bloki: „Olimpiady Specjalne Polska vs. zdrowie.”, „Aktywność fizyczna poza treningiem sportowym. Określenie celu, zmiany, 8 kroków do. Dieta – wyzwanie? Każdy z nas ma swoje „dlaczego”?’’ oraz „Radzenie sobie ze stresem, sukcesem, porażką – jak być zdrowym.”
Jest to Projekt mający na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną. #BądźFIT oferuje uczestnikom holistyczne, spersonalizowane spojrzenie na zdrowie. Program daje szansę na to, aby osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły zmienić swój styl życia poprzez zmianę sposobu żywienia, codzienne ćwiczenia i dokonywanie innych, „zdrowszych” wyborów.
Cieszę się, że zostaliśmy docenieni możliwością zorganizowania takiego szkolenia, ponieważ jest to wyraz pozytywnej oceny prowadzonego projektu #BądźFIT w naszym Oddziale w I edycji – powiedział Grzegorz Kurkowski, dyrektor regionalny Oddziału Świętokrzyskiego – Z tego co wiem, w II edycji weźmie udział około 100 zawodników i 36 trenerów z 9 klubów z naszego Oddziału. A należy podkreślić, że jest to program pilotażowy i do tej pory brały w nim udział tylko 4 Oddziały z całej Polski.
Przypomnijmy, że Projekt Chcę być lepszy ! jest współfinansowany w ramach umowy z PFRON nr ZZB/000480/BF/D z dnia 15 marca 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *