Wrotkarstwo

28 września 2018 roku odbył się Świętokrzyski Mityng Wrotkarski Olimpiad Specjalnych dla 45 zawodników, którego organizatorem był Klub Olimpiad Specjalnych „Tornado” Skarżysko-Kamienna oraz Odział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Świętokrzyskie. Współorganizatorami byli Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tęcza” w Skarżysku -Kamiennej oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej.

Celem imprezy była popularyzacja jazdy na wrotkach jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Olimpiad Specjalnych, podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w latach 2017-2018 oraz rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w regionie świętokrzyskim.

Uczestnicy mieli do pokonania różne dystanse w zależności od możliwości sprawnościowe, j a grupy zostały wyłonione na podstawie preeliminacji. – powiedziała Agnieszka Czerwonka, wiceprezes ds. sportu Oddziału Regionalnego – Świętokrzyskie – Oficjalne konkurencje mityngu to: wyścig na 100m, 200m, 300m, 500m,700 m, 1000m i sztafeta 2x100m.

Jak zawsze zgodnie z przepisami sportowymi Olimpiad Specjalnych za udział w zawodach w każdej konkurencji wręczone zostały medale oraz wstążki za uczestnictwo i za miejsca 4-8.
W zawodach udział wzięli reprezentanci następujących Klubów Olimpiad Specjalnych z Oddziału Regionalnego – Świętokrzyskie:
• „NIEPOKONANI” Sandomierz;
• „OLIMP” Skarżysko – Kamienna;
• „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski;
• „TACY SAMI” Skarżysko – Kamienna;
• „TEMPO” Jałowęsy;
• „TORNADO” Skarżysko – Kamienna;
• „TRAMP” Niemienice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *