W dniach 20 i 21 października bieżącego roku w pięknym ośrodku rehabilitacyjno – wypoczynkowym POLANIKA w Chrustach k/Zagnańska został zorganizowany obóz integracyjno – rehabilitacyjny dla uczestników projektu Olimpiad Specjalnych „Młodzi Sportowcy”.
Wśród uczestników znaleźli się zawodnicy z 5 klubów: ISKIERKI Kielce, TRAMP Niemienice, TEMPO Jałowęsy, BUZIAKI Skarżysko – Kamienna, JEŻYKI Skarżysko – Kamienna.
Kluby te biorą udział w innowacyjnym programie Olimpiad Specjalnych pod nazwą „Treningi Sportowe Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych”, który finansowany jest przez MetLife Foundation. Głównym celem projektu jest prowadzenie zajęć treningowych w 3 dyscyplinach sportowych: koszykówce, kolarstwie i piłce nożnej oraz popularyzacja aktywności ruchowej wśród małych dzieci, przygotowanie ich do uczestnictwa w sporcie.

Udział w obozie to doskonała sposobność do poznania rówieśników z innych placówek, możliwość zaprezentowania swoich umiejętności oraz pochwalenia się postępami i nowymi sprawnościami. Program pobytu był bardzo bogaty, oprócz spotkań treningowych „młodych sportowców” z terenu całego województwa – dzieci miały możliwość zabawy w bawialni, były zajęcia na basenie, spacery po terenie z udziałem na plenerowej siłowni oraz wspólna dyskoteka.
Ważnym punktem programu był udział w Świętokrzyskim Dniu Treningowym „Młodych Sportowców” Olimpiad Specjalnych. Każdy klub przygotował jedną stację treningową z bardzo ciekawymi i urozmaiconymi konkurencjami. Dzieci, podzielone na grupy kolejno wykonywały zaproponowane ćwiczenia. Bardzo chętnie realizowały stawiane przed nimi zadania. Było wesoło i przyjaźnie.

Wyjazd na obóz integracyjno – sportowy wszechstronnie wpłynął na rozwój i osobowość dzieci oraz na nabycie przez nich nowych doświadczeń. Dla niektórych dzieci wyjazd na obóz łączył się z dużym przeżyciem…. bo był to pierwszy wyjazd „bez mamy”….. ale wszyscy celująco zdali egzamin z samodzielności!!!

Ważny aspekt takich spotkań to także wymiana doświadczeń między członkami rodzin zawodników, trenerami i opiekunami z placówek – ogólnie integracja całej społeczności. W spotkaniu uczestniczyli również wolontariusze z firmy KERRY z Kielc.

Obóz został sfinansowany ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej przy Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach.
Wszyscy uczestnicy pełni wrażeń opuszczali to cudowne miejsce. Dziękujemy właścicielom oraz pracownikom ośrodka „Polanika” za serdeczność okazywaną „Młodym Sportowcom” oraz Olimpiadom Specjalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *