W dniu 14 kwietnia 2019 roku przedstawiciele Olimpiady Specjalne Polska- Świętokrzyskie wzięli udział w ORLEN WARSAW MARATHON. W biegu OSHEE na 10 km wzięło udział aż 7 klubów Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie. W Warszawie wystąpili reprezentanci „ISKIERKI” Kielce, „NIEPOKONANI” Sandomierz, „RYWAL” Ostrowiec Świętokrzyski, „STRZAŁA” Jędrzejów, „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski, „TACY SAMI” Skarżysko-Kamienna, „TORNADO” Skarżysko-Kamienna. Zawodnicy wystartowali w reprezentacji Olimpiady Specjalne – Polska.

Do startu w tym wydarzeniu zaproszenie do wszystkich Oddziałów Regionalnych wysłała Joanna Styczeń-Lasocka, dyrektor Biura Narodowego Olimpiady Specjalne – Polska – powiedział Grzegorz Kurkowski, dyrektor Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie – Oddział Regionalny Świętokrzyski jak zawsze odpowiedział pozytywnie i do biegu zgłosili się trenerzy wraz z zawodnikami, rodzice zawodników oraz przyjaciele z poszczególnych klubów. Ostatecznie na starcie stanęło aż 39 osób z Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie

Podczas biegu uczestnicy mogli liczyć na głośny doping kibiców, którzy przyjechali wraz z zawodnikami, a także przyjaciół związanych z Olimpiadami Specjalnymi z Warszawy. Ludzie zgromadzeni wzdłuż trasy za każdym razem dawali wyraz podziwu dla wszystkich uczestników biegu, co dla zawodników Olimpiad Specjalnych było dodatkowym impulsem do ukończenia biegu.

Do tego wydarzenia we wszystkich w/w klubach przygotowania rozpoczęły się jeszcze w zimę. Przeprowadzając systematyczne treningi biegowe, które miały na celu rozwijać podstawową wytrzymałość, a także wszechstronny rozwój składników formy sportowej na pewno przydadzą sie zawodnikom w kolejnych zawodach, których przecież w najbliższych miesiącach będzie bardzo dużo.

Wszyscy uczestnicy biegu wyrazili już chęć startu w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *