KONKURS dla dzieci i młodzieży do 18-go roku życia

Plastik to coś niesamowitego: jest tani, łatwo z niego stworzyć przedmioty o dowolnym kształcie. 

Ofiarą sukcesu plastiku stała się nasza planeta i jej ekosystemy. Ofiarą tego sukcesu może też wkrótce stać się sam twórca tego materiału – człowiek. Około 79% zużytych tworzyw sztucznych nie trafia do recyklingu, lecz na wysypiska śmieci i do środowiska naturalnego, w tym do oceanów.

Biorąc pod uwagę to, że do oceanów trafia obecnie co roku 8 mln ton plastiku i innych tworzyw, to do 2050 roku to właśnie plastik będzie dominującym „gatunkiem” w oceanach. 99% ptaków morskich poza jedzeniem ryb, będzie „żywić się” plastikiem. Szacuje się, że obecnie w morzach i oceanach znajduje się 51 bilionów (czyli 51 000 000 000 000) plastikowych drobin, 500 razy więcej niż gwiazd w Drodze Mlecznej!

Świat zaczyna narzekać na problem, który powstał w wyniku działania cywilizacji. Dlatego też chcemy ogłosić wojnę z plastikiem i uczulić dzieci na istniejący problem.

KONKURS

Przedstaw pomysł co robić z plastikiem aby nie trafiał do przyrody oraz jak pozbyć się plastiku, który już jest w przyrodzie.

Prace konkursowe należy przesłać do 24 maja 2019r. na redakcja.akson@gmail.com lub ul. Górzysta 6 , 27-400 Ostrowiec Św.

Jury wybierze najlepszy pomysł i za zgodą zwycięzcy opublikujemy go w następnym numerze.

Nagrody…karty podarunkowe na artykuły sportowe ze sklepu HI SPORT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *