Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego rozpoczęło działalność w 2016 roku jako ostatni, po Niepublicznym Przedszkolu Smyk oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej i Niepublicznym Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego, etap na ścieżce edukacyjnej „od przedszkola do liceum”. Priorytetem jesttutaj wysoki poziom nauczania, wszechstronny rozwój, dobre wychowanie oraz ciągłość i spójność edukacyjna na wszystkich etapach kształcenia.
Ten rok był w Konarskim szczególny. Mury szkoły opuścili bowiem pierwsi absolwenci -wyjątkowa grupa młodzieży, uczniowie, którzy – jak mówi dyrektor Kinga Wnuk –wspólnie przecierali szlaki, dzielili się pomysłami i spostrzeżeniami, motywowali do działania. To z myślą o nich powstawały kolejne etapy edukacji w Konarskim i każdy z nich tworzy piękną historię szkoły.
„Na tą chwilę czekałam 16 lat…W 2003 roku w Ostrowcu w starym 450-metrowym budynku powstało pierwsze w naszym mieście i drugie w województwie niepubliczne przedszkole, a razem z nim marzenie, żeby stworzyć placówki, które będą rosły razem z dzieckiem i poprowadzą je aż do liceum – mówi dr Kinga Wnuk – Dziś, dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i determinacji to marzenie się spełnia. Nasza siedziba rozrosła się do blisko 3000 m.kw., a pod jej dachem zgodnie funkcjonuje siedemnaście roczników dzieci, dla których z radością tworzymy nową jakość kształcenia.”
Szkoła przyciąga uwagę nowoczesnymi wnętrzami, profesjonalnie wyposażonymi pracowniami przedmiotowymi, rozszerzeniami wybranych przedmiotów od pierwszej klasy, małymi grupami profilowymi, możliwością zmiany profilu bez zmiany klasy, edukacją dwujęzyczną, przedmiotemTheory of Knowledge, stypendiami naukowymi i wyjątkową atmosferą. Dużym atutem jest możliwość wyboru profilu łączonego, co oznacza, że uczeń może dowolnie skonfigurować przedmioty, które chce zdawać na maturze.
Co jeszcze wyróżnia Liceum Konarskiego? Najlepiej odwiedzić to nietuzinkowe miejsce i samemu się przekonać.Rekrutacja na nowy rok trwa.
Więcej informacji na stronie www.edukacja.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *