W okresie kwarantanny w związku z koronawirusem w placówkach edukacyjnych w Polsce wielu z nas opanowało platformę Zoom, nauczyciele – by prowadzić lekcje, dzieci i młodzież – by się uczyć, rodzice – do kontroli nad swoimi dzieci, a reszta ludzi – do komunikacji zbiorowej.

Ale okazuje się, że to nie wszystkie możliwości Zooma.

Według „New York Post” podczas kwarantanny gubernator stanu Nowy Jork (USA) Andrew Cuomo zezwolił obywatelom tego regionu na zawieranie pełnoprawnych związków małżeńskich przez wideokonferencje.

Aby zawrzeć małżeństwo, trzeba umówić się na wideokonferencję z nowożeńcami i urzędnikiem miejskim rejestrującym tworzenie nowej rodziny. Ceremonia powinna odbywać się w czasie rzeczywistym bez uprzednio nagranych słów zgody przyszłych małżonków. Andrew Cuomo polecił dla rejestracji ślubu platformę Zoom.

Oczywiście takie środki są jak najbardziej uzasadnione, ponieważ zgodnie z informacją na 24 kwietnia 2020 r. Stany Zjednoczone zajmują pierwsze miejsce na świecie pod względem liczby nowego rodzaju zakażenia Covid-19, w USA około 900 tysięcy ludzi jest chorych, a prawdopodobnie nikt nie chciałby spędzić miesiąca miodowego na oddziale intensywnej terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *