Źródło: GUS
* od 04.03.2020 do 08.05.2020

W pogoni za sensacją media często zapominają o ludziach, o wartościach, o tym, że ich wpływ na życie jest bardzo wielki i trzeba dobrze przemyśleć każde słowo…, ale wtedy nie byłoby miliona wyświetleń…

Ostatnio temat koronawirusa nie opuszcza pierwszych miejsc we wszystkich środkach masowego przekazu, a im bardziej „okropne” wiadomości, tym bardziej są one popularne. Oglądają te wiadomości wszyscy: zarówno dzieci, jak i seniorzy. Patrzą, wierzą we wszystko i martwią się. W konsekwencji rośnie liczba pacjentów ze stanami depresyjnymi, a zdrowie pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego pogarsza się.

Na przykład ostatnio w telewizji pokazano na żywo, jak radni zdjęli maski po sesji online. I na biednych urzędników od razu posypały się gromy.

Tak, ta wiadomość naprawdę zgromadziła duże grono odbiorców, ale czy ktoś pomyślał o konsekwencjach? Niektórzy z widzów zastanawiali się: „Ponieważ oni mogą, też nie będę nosić  maseczki…”, inni patrzyli i odczuwali dyskomfort z powodu „bałaganu w kraju”, jeszcze inni uznali, że przy takim podejściu nie wygramy z koronawirusem i „wszyscy są skazani na śmierć”. Pozytywnych wniosków nie dało się tutaj wyciągnąć

Oczywiście z drugiej strony radni to tylko ludzie, tacy sami ludzie jak my. Jak długo możecie być w maseczce zakrywającej nos i usta, jeszcze do tego w dusznym pokoju? To całkiem naturalne, że ludzie chcieli zaczerpnąć świeżego powietrza, ale dlaczego właśnie to zostało pokazane publiczności?

Aby jakoś przypomnieć, że oprócz COVID-19 istnieją inne choroby, które same nie znikają, przeanalizowaliśmy przyczyny zgonów Polaków w 2018 r. (dane GUS) i porównaliśmy je z liczbą zgonów z powodu koronawirusa.

Źródło: GUS
* od 04.03.2020 do 08.05.2020
Źródło: GUS
* od 04.03.2020 do 08.05.2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *